Analýza stavby těla (15 - 20 minut)

CENA:    490,-  Kč
     Klienti ZP MV  po předložení průkazky pojištěnce 5 % sleva. 
.
 

Zahrnuje fyzické měření (pas, boky) + bioimpedanční měření na přístrojích Tanita a  InBody. Bioimpedančním měřením je měřen odpor těla vůči průtoku střídavého elektrického proudu v míře, která není pro člověka škodlivá.

Co měřením zjistíme:  hmotnost, BMI, množství tukové a svalové tkáně celkem, tělesnou vodu, fyzickou kondici, bazální metabolismus (doporučení minimální energetické potřeby v kJ), množství viscerálního tuku, metabolický věk a dále segmentální hodnoty, tj. rozložení tuku a svalů v jednotlivých končetinách a v trupu.

Jak měření probíhá?  Samotné měření trvá asi 30 vteřin. Odstrojíte se do trička a kalhot (sukně), odložíte ponožky (punčocháče), sundáte si všechny větší kovové předměty (pásky, řetízky, náramky atd.). Bosýma nožkama se postavíte na přístroj, chytíte rukojeti, srovnáte se a chvíli vydržíte v klidu. Pak již probíhá opis výsledků a stručná interpretace.

Kdy měření nedoporučuji:  V době menstruace (zkreslování výsledků).  V těhotenství.  V případě kovových implantátů (běžně měříme – záleží na umístění). Pokud chybí končetina (nejde změřit).

Kdy se měření zakazuje:  Používáte-li kardiostimulátor nebo jinou elektronickou pomůcku ovlivňující Vaše zdraví.

 

PRAVIDLA, které je nutné před měřením dodržet:  

(zejména ta zvýrazněná)

  • Nekonzumujte alkohol min. 24 hod. (optimálně 48 hodin) před měřením.
  • Vyhněte se větší fyzické aktivitě 24 hod. před měřením.
  • Nekonzumujte jídla a nápoje (obzvláště s kofeinem) min. 2,5 hod. (optimálně4 hod.) před testem. Vodu lze vynechat až cca 30 – 60 min. před měřením.
  • Přijďte dobře hydratovaní.
  • Těsně před testem se nesprchujte, nekoupejte a nemažte si ruce a plosky nohou krémem.
  • Vyprázdněte močový měchýř 30 minut před měřením.
  • Užívání diuretik může významně ovlivnit přesnost měření. V případě, že užíváte tuto medikaci a není pro Vás její krátkodobé vynechání ohrožující, udělejte tak na dobu 7 dní před měřením.
  • Jste-li nemocní (nachlazení, chřipka, zánět apod.), vyhněte se raději měření. Nemoc může ovlivnit aktuální stav hydratace a tím i přesnost měření.
  • Nedoporučujeme měření v době menstruace.

 

Sada 4 měření - analýzy stavby těla

Kontrolní analýzu je vhodné opakovat jednou za 2 až 3 týdny. Druhé a další kontrolní měření lze finančně zvýhodnit zakoupením sady 4 měření.

 CENA:   1.500,-  Kč

 Klienti ZP MV po předložení průkazky pojištěnce 5%  sleva.

 


Kontakt

Hubni s jídlem

Provozovna:
Studio Na schodech
(Poliklinika U sv. Havla
- budova za kostelem),
Svatohavelská 266
Rychnov nad Kněžnou


Sídlo:
Masarykova 52
517 50 Častolovice


Bc. Andrea Horáková
tel. č. 603 181 090